Vitaminas C yra nepakeičiamas žmogaus sveikatai mikroelementas. Jis dalyvauja baltymų, tokių kaip kolagenas, gamyboje. Jis žinomas kaip puikus antioksidantas, kovojantis su UV padaryta žala. Jis taip pat gerina geležies pasisavinimą ir stipriną imūninę sistemą. Ir tikriausiai būtų dar galima vardinti daug teigiamų jo savybių bendrai organizmo sveikatinimui. O kokią naudą vitaminas C suteikia odai?
Vitamino C nauda odai:
- Neutralizuoja žalingą laisvųjų radikalų bei saulės poveikį;
- Stiprina kapiliarų sieneles ir mažina odos raudonį;
- Šviesina pigmentines dėmes;
- Stiprina odos imuninę sistemą;
- Stimuliuoja fibroblastus ir kolageno gamybą;
- Užkerta kelią odos senėjimui;
- Mažina uždegimus odoje.
VITAMNO C KIEKĮ EPIDERMYJE MAŽINA UV SPINDULIAI, TERŠALAI, CIGAREČIŲ DŪMAI.
Vitamino C kiekio mažėjimas odoje susijęs su:
Senėjimu. Su amžiumi oda praranda gebėjimą gaminti ir išlaikyti optimalų vitamino C kiekį, todėl kad mažėja kolageno sintezė ir mažėja antioksidacinė apsaugą.
Saulės žala. Per didelis saulės spindulių poveikis greitina vitamino C naikinimą odos ląstelėse.
Bloga mityba. Nepakankamas vitamino C kiekis mityboje arba nepakankamas organizmo gebėjimas absorbuoti jį mažina vitamino C kiekį ir odoje.
Rūkymas ir aplinkos tarša. Rūkymas ir kiti aplinkos veiksniai labai prisideda prie laisvųjų radikalų formavimosi, kurie naikina vitaminą C.
Netinkama odos priežiūra. Nepakankama ar netinkama odos priežiūra neleidžia efektyviai įsisavinti arba išlaikyti vitamino C odos ląstelėse.
Vitaminas C gali būti naudingas įvairių tipų odos priežiūros produktuose, o pasirinkimas priklauso nuo asmeninių odos poreikių ir norimo rezultato.
1. Serumai. Tai yra populiariausias būdas naudoti vitaminą C odos priežiūroje. Serumai yra lengvai absorbuojami ir dėl to gali tiesiogiai veikti odą. Serumai paprastai turi didesnę vitamino C koncentraciją nei kitos priemonės.
2. Kremai. Vitaminas C gali būti įtrauktas į dienos ar nakties kremus, suteikiant odai drėgmės ir skaistumo. Jie tinka tiems, kurie nori kasdien naudoti vitaminą C.
3. Prausikliai. Vitamino C prausikliai tinkami jautrios odos žmonėms ar tiems, kurie nori palaipsniui įtraukti šį vitaminą į savo odos priežiūros rutiną ir pasitikrinti, kaip jų oda reguoja.
4. Tonikai. Vitamino C tonikai naudojami po valymo, kad pagerintų kitų priemonių poveikį.
Pasirinkimas tarp šių produktų priklauso nuo to, kokia yra jūsų odos būklė bei poreikiai. Svarbu atkreipti dėmesį į produkto formulę, vitamino C koncentraciją ir gamintojo nurodymus dėl naudojimo. Daugelis tyrimų rodo, kad efektyvus vitamino C kiekis odai gali būti nuo 5% iki 20%. Mažesnės koncentracijos nesuteikia rezultato, o aukštesnė koncentracija gali būti naudinga tam tikroms odos problemoms, tačiau gali sukelti dirginimą jautriai odai. Todėl rekomenduojam pradėti nuo mažesnės Vitamino C koncentracijos ir geriausiai rinktis jautriai odai 10% riebiai odai 15%.
Vitaminas C yra naudingas visų odos tipų priežiūrai. Jis gali būti ypač naudingas, jeigu Jūsų:
Sausa oda – Vitaminas C padeda stiprinti odos natūralų apsaugos barjerą, prisideda prie odos hidratacijos ir minkština sausą odą.
Jautri oda – dėl savo antioksidacinių savybių vitaminas C gali padėti sušvelninti ir sumažinti odos jautrumą bei sudirginimą.
Riebi oda – reguliuoja riebalinių liaukių veiklą, mažina riebalių perteklių ir odos blizgėjimą. Taip pat turi priešuždegiminį efektą.
Pigmentuota oda – Vitaminas C gali sumažinti hiperpigmentacijos požymius, tokius kaip tamsios dėmės ar bendras odos atspalvio sulyginimas.
Kada geriausiai naudoti vitaminą C – ryte ar vakare? Vieno atsakymo nėra. Vitaminas C odai puikiai tinka tiek ryte, tiek vakare, svarbiausia – nuoseklumas ir tinkama rutina.
Dienos metu naudojant vitamino C turinčios kosmetikos yra kelios svarbios taisyklės, kurių reikėtų laikytis. Pirma – Apsauga nuo saulės. Vitaminas C nepadeda apsaugoti odos nuo tiesioginių UV spindulių. Todėl būtina naudoti saulės kremą su SPF apsauga ištisus metus. Taip pat naudojant vitamino C priemones oda tampa jautresnė ir būnant saulėje be UV apsaugos galimi rimti odos nudegimai. Antra – Stabilumas. Produktai su vitaminu C gali būti nestabilūs ir prarasti savo savybes dėl šviesos ir oro poveikio. Jei vitaminas C tampa oranžinės spalvos, taip yra todėl, kad jis oksidavosi (taip praranda savo veiksmingumą), o jei jis rudas, reikia jį išmesti. Todėl laikykite šiuos produktus sandariai uždarytus, apsaugotus nuo tiesioginių saulės spindulių ir saugokite nuo drėgmės! Trečia – Įsisavinimas. Vitaminas C tepamas ant švarios ir sausos odos. Prieš naudojant pirmą kartą vitamino C produktus rekomenduojama, atlikti odos testą mažoje odos dalyje ir pasitikrinti dėl alerginių reakcijų.
Kosmetologės Giedrės Katkutės rekomenduojamos priemonės su Vitaminu C.
L-ascorbic rūgštis
Aktyviausia vitamino C forma. Askorbo rūgštis pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kovoja su laisvaisiais radikalais, šviesina odą, mažina smulkias raukšleles ir gerina bendrą odos kokybę. Rekomenduojama rinktis brandžiai odai, pigmentuotai odai. Nerekomenduojama jaurtriai odai.
3-O-etilo-askorbo rūgštis
Ši vitamino C forma itin efektyvi odos šviesinimui. Rekomenduojama pigmentuotai, skaistumą ir gyvybę praradusiai odai. Šią formą galima rinktis turint jautrią odą.
Vitaminas C + Ferulo r.
Tai galinga antioksidacinė rūgštis, kuri derinama su vitaminu C padeda apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos, sumažina smulkių raukšlių atsiradimą, pagerina odos tekstūrą ir tonusą. Rekomenduojama rūkantiems, užterštose vietose gyvenantiems ar dirbantiems, daug laiko praleidžiantiems prie ekranų (TV, kompiuteriai, telefonai) ir senstančiai odai.
Kremai su vitaminu C
Padeda atstatyti pažeistą odos odos barjerą, drėkina ir skaistina odą.
Prusikliai ir tonikai su Vitaminu C
Šie produktai neturi aktyvios ir didelės koncentracijos vitamino C ir nereikėtų iš jų tikėtis tokio povekio, kaip gauname pvz. naudojant serumą su vitaminu C. Tačiau naudojant prauiklius ar tonikus sudėtyje turinčius vitaminuo C, Jūs puoselėjate bendrą odos būklę, palaikote odos skaistumą ir paruošiate odą sekantiem etapams.
Paakių priežiūra
Suteikia didesnę akių srities apsaugą nuo aplinkos veiksnių, taršos ir mėlynos šviesos žalos, užkertant kelią ankstyviems senėjimo požymiams. Taip pat šviesina tamsius paakius ir lygina paakių odą.
Prenumeruokite naujienlaiškį
* Sutinku gauti naujienas ir pasiūlymus. Daugiau informacijos apie asmens duomenų apsaugą rasite mūsų Privatumo politikoje.